Koncepcja wnętrza i ogrodu ośrodka dla osób starszych przy Bytomskiej

współpraca: Patrycja Sikorska, Aleksandra Batko, Magdalena Pająk

Poprzez zastosowanie specjalnie wybranych gatunków roślin obserwatorzy okrągły rok mogą cieszyć się kwitnięciem poszczególnych rośli. Nawet w smutny, ciemny styczniowy dzień można ucieszyć się widokiem i zapachem kwitnących roślin. Na sugestię użytkowników ośrodka zaplanowałyśmy niewielką siłownię. Tym punktem jest miejsce rekreacyjno-integracyjne, które oferuje uczestniczenie w grupowych spotkaniach na świeżym powietrzu przy grillu, lub po prostu przy stołach.

Na poddaszu umieszczone zostały ergonomiczne fotele dla seniorów, wyposażone w dodatkowe poduszki dla wygody użytkowników. W zagadnieniu zarówno relaksu jak i wyciszenia pomieszczenie zostało wyposażone w biblioteczki, aby można było wziąć swoją ulubioną książkę i poczytać w ciszy.

Innym typem zajęć jest muzykoterapia. Każdy ma możliwość skorzystania z pianina lub gitary. Jeżeli nie ma chętnych do korzystania z udostępnionych instrumentów, na poddaszu również umieszczone są radia.

Sam wygląd miejsca jest zaaranżowany, by był przytulny i swojski. Zapewnić to mają ciepłe i pastelowe kolory ścian, oraz obecna roślinność umieszczona w kilku miejscach na poddaszu.